ПОРТАЛ - ВСЕ ДЛЯ БЕТОНАБЕТОНЖБИЖБКЦЕМЕНТСУХИЕ СМЕСИЩЕБЕНЬПЕСОКwww.beton.in.ua

Портал «Все для бетона» - спонсор проекта ООО «УКРПРОМИНВЕСТ»

Вход компании

логин:
пароль:
 
запомнить меня

Каталог компаний

  всего: 1778

Полезная информация


Работа


Аналитические обзоры


Сервисы портала


Полезная информация / Цементные заводы

ЗАТ „Подільський цемент

ЗАТ „Подільський цемент"


О предприятии
Підприємство "Подільський цемент" велетень цементної промисловості Європи, розташований в одному з її найстаровинніших міст, яке до цього часу вражає не тільки своєю архітектурою, а й міцністю та довговічністю споруд. Цемент — це і хліб будівництва, і символ міцності та могутності народу.

Звичайно, кожен історичний період залишив свій відбиток на забудові Кам'янця-Подільського. Є тут залишки мосту з римського бетону, є католицькі і православні храми, синагоги і навіть мінарет. І всі вони, як не дивно, створюють єдиний гармонійний архітектурний ансамбль міста, його неповторне обличчя. А це близько 70 історико-архітектурних пам'яток, серед яких особливе місце займає фортеця, включаючи унікальний старовинний міст, численні вежі, які омиває, утворюючи сигмоподібну стрічку, древній Смотрич.


Питання про необхідність будівництва Кам'янець-Подільського цементного заводу виникло ще в 60-х роках минулого століття. В той час виробництво цементу в Україні було зосереджено в основному в Донецькій, Дніпропетровській та в західних областях України. В цих регіонах був надлишок цементу, тоді як всі інші райони мали великий його дефіцит.

Для задоволення потреб ринку східних, західних і центральних районів була прийнята Постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР № 132 від 15 лютого 1961р. про будівництво Кам'янець-Подільського цементного заводу для забезпечення потреб ринку в основному центральної частини України (Київська, Вінницька та Черкаська обл.), де дефіцит цементу становив близько 2 млн. т/рік.

Основним споживачем цементу в Центральному регіоні був Київський економіко-адміністративний район, який забезпечувався цементом, що завозився. Дальність перевезень досягала 600—800 км, що було економічно невигідно, тому для створення бездефіцитного балансу споживання виникає необхідність у будівництві в Центральному регіоні України потужного підприємства з виробництва цементу. Згідно з вищезазначеною Постановою Харківський інститут „Південгіпроцемент" розробив проектне завдання на будівництво Кам'янець-Подільського цементного заводу потужністю 2,4 млн. т.

На той час сировинна база, яка знаходилась недалеко від м. Кам'янця-Подільського, була єдиним з усіх поглядів відповідним родовищем, здатним забезпечувати цементною сировиною майбутній завод у центрі України.
При виборі способу виробництва (сухого чи мокрого) основними критеріями були висока продуктивність праці на одного працюючого, порівняно низькі капітальні вкладення. Собівартість продукції за проектом була практично однакова в обох варіантах. На жаль, не можна було передбачити, що через 30—40 років у країні значно подорожчають енергоносії.

Суттєвим фактором на користь будівництва заводу було те, що Поділля - це сільськогосподарський регіон з високим рівнем трудових ресурсів. Цементний завод, розташований у густонаселеному районі, комплектувався робочою силою з місцевого населення.


Важливим було й те, що поруч знаходився залізничний роз'їзд Гуменці, а будівництво під'їзних шляхів завдовжки 0,5 км до майданчика підприємства давало заводу змогу мати залізничний зв'язок з його потенційними клієнтами.
Першочерговою за проектом передбачалася робота підприємства з випуску бездоба-вочних цементів. Собівартість 1 т цементу на той час була б крб. 65 коп. за питомих витрат умовного палива 221 кг на 1 т клінкеру, 119 кВт/год на 1 т цементу.
Кількість працюючих передбачалась близько 850 осіб, у тому числі робітників 678 осіб. Продуктивність праці працюючих мала становити 28 223 т на 1 особу.
19 березня 1963 р. Рада Міністрів СРСР затвердила проектне завдання на виконання проектно-пошукових робіт для потужності 2,4 млн. т цементу та 0,8 млн. т дробленого вапняку для цукрових заводів. Проектування та розрахунки щодо будівництва підприємства виконували установи:
„Південгіпроцемент" (Харків);
Харківський „Водоканалпроект";
Харківський „ПромбудНДІпроект";
„Укргіпроенерго";
„Укргіпрокомунбуд";
„Гіпрогаз".
21 грудня 1965 р. Міністерство будівельних матеріалів України своїм наказом створило дирекцію будівництва заводу, яка незабаром, у будівельному вагончику, у відкритому полі, розпочала свою роботу. На той час ще не було дороги, а на місці майбутнього заводу росли буряки. В основному, всі будівельні роботи розпочалися в 1966 р.
Номенклатура продукции
1 Портландцемент марки 500
ПЦ І - 500 ДСТУ Б. В. 2. 7-46-96 Загальнобудівельне

2 Портландцемент марки 400
ПЦ І - 400 ДСТУ Б. В. 2. 7-46-96 Загальнобудівельне

3 Портландцемент з добавкою шлаку 6—20 % марки 400
ПЦ ІІ/А-Ш - 400 Р ДСТУ Б. В. 2. 7-46-96 Загальнобудівельне

4 Портландцемент для бетону дорожніх і аеродромних покриттів марки 500
ПЦ І - 500 - Н ДСТУ Б. В. 2. 7-46-96 Для бетону дорожніх і аеродромних покриттів, труб, шпал, опор, мостових конструкцій, стояків опор ВЛЄ на основі клінкеру нормованого складу з вмістом Сз А не більше 8 % за масою

5 Портландцемент для бетону дорожніх і аеродромних покриттів з добавкою шлаку не більше 15 % марки400
ПЦ ІІ/А-Ш - 400 - Н ДСТУ Б. В. 2. 7-46-96 Для бетону дорожніх і аеродромних покриттів на основі клінкеру нормованого складу з вмістом СзА не більше 8 % за масою

6 Сульфатостійкий портландцемент марки 500
ССПЦ 500-Д0
ДСТУ Б. В.2. 7-85-99 (ГОСТ 22266-94) Для виготовлення корозостійких та морозостійких бетонів

7 Сульфатостійкий портландцемент з мінеральними добавками марки 400
ССПЦ 400-Д20 ДСТУ Б. В. 2. 7-85-99 (ГОСТ 22266-94) Для виготовлення бетонних та залізобетонних конструкцій, які мають корозійну стійкість щодо впливу середовищ, агресивних за вмістом у них сульфатів

8 Портландцемент тампонажний бездобавочний для помірних температур
ПЦТ І - 100 ДСТУ Б. В. 2. 7-86-99 (ГОСТ 26798.2-96) Для кріплення нафтогазових свердловин

9 Портландцемент тампонажний бездобавочний для низьких або нормальних температур
ПТЦ І-50 ДСТУ Б.В. 2. 7-86-99 (ГОСТ 26798.2-96) Для кріплення нафтогазових свердловин

10 Портландцемент тампонажний полегшений для помірних температур

ПЦТ ІІІ-Пол 5- 100
ДСТУ Б. В. 2. 7-86-99 (ГОСТ 26798.2-96) Для кріплення нафтогазових свердловин з добавкою цеоліту і середньою густиною 1,45 г/см3

Производство
8 січня 1966 р. було організовано будівельно-монтажне управління „Цембуд", зусиллями якого було виконано обсяг робіт, який дав можливість здати в експлуатацію першу технологічну лінію.


Травень 1970р. Монтажні роботи зі спорудження корпусу печі 5Х185.29—30 грудня 1970 р. відбулася історична подія розпалювання першої обертової печі, а Державна комісія під керівництвом Юрія Івановича Чопа прийняла в експлуатацію першу технологічну лінію потужністю 600 000 т/рік цементу.


Грудень 1970р. Преша технологічна лінія

До пуску заводу підготовку спеціалістів для роботи на першій технологічній лінії проводили на базі Хмельницького навчального комбінату. Стажувалися робітники на діючих на той час цементних підприємствах м. Миколаєва Львівської обл., м. Здолбунова Рівненської обл., м. Дніпродзержинська Дніпропетровської обл. та ін.
У три етапи 30 серпня 1971 р., 30 серпня 1972 р. та 25 серпня 1973 р. були здані в експлуатацію аналогічно першій друга, третя та четверта технологічні лінії.
Крім змін, здійснених проектним інститутом, вносило свої корективи й життя, наприклад, була замінена подача сировини з кар'єрів на завод. Вапняк почали подавати конвеєрним транспортером, глину - шламопроводом, що набагато економніше від раніше запропонованого традиційного перевезення автомобільним транспортом.


Для успішної роботи на підприємство були запрошені робітники провідних професій та спеціалісти з інших цементних підприємств колишнього СРСР, які спільно зі службою технічного навчання допомагали новоприбулим робітникам оволодіти відповідними професіями та передавали свій досвід і уміння. В подальшому навчання робітників з потрібних професій проводилось уже на базі самого підприємства. Це питання вирішувала служба технічного навчання, очолювана фахівцем своєї справи, досвідченим педагогом-виробничником

Т. В. Кудрявцевою.

Сформувався висококваліфікований кадровий потенціал, якому вже під силу було вирішувати всі питання, які виникали в процесі роботи заводу. На підприємстві працювали і нині працюють досвідчені фахівці, спеціалісти своєї справи, справжні віртуози-цементники, які люблять свій завод, гордяться ним, які переживали за нього в часи його простою та спаду виробництва, віддавали йому свої знання, енергію, розум. Саме завдяки їм за високі досягнення в праці підприємство неодноразово було відзначено високими державними нагородами:

Перехідним Червоним прапором Міністерства промисловості будівельних
матеріалів УРСР 5 разів;
Перехідним Червоним прапором Міністерства промбудматеріалів СРСР 5 разів;
Перехідним Червоним прапором Кабінету Міністрів УРСР у 1975 р.;
Перехідним Червоним прапором ЦК КПРС і ВЦСПС, Кабінету Міністрів, ЦК
ВЛКСМ у 1989 р. із занесенням на Всесоюзну Дошку пошани ВДНГ СРСР.

У 1987 р. рішенням Ради Міністрів УРСР № 120 від 13.03.1987 р. заводу було присвоєно почесне звання „Підприємство високої якості продукції".
В 1988 р. завод отримав Диплом за досягнення високих результатів у ході республіканського громадського огляду підвищення якості продукції і послуг населенню.

У тому самому році Республіканський комітет захисту миру нагородив завод Почесною грамотою і пам'ятною медаллю за зміцнення миру.

Підприємство було занесено у Книгу трудових здобутків республіки та області, на Дошку пошани міста та області понад 10 разів, тричі займало передові місця за результатами Всесоюзного соціалістичного змагання.

За високу якість цементу колектив ВАТ „Подільський цемент" був відзначений міжнародними нагородами: „За якість та досконалість продукції" (Мадрид), „За високий імідж торгової марки" (Рим).

За значний внесок в економіку України у серпні 2002 р. Міжнародна кадрова академія нагородила колектив цементників орденом Пошани.
Можливо, в когось виникне думка проте, що це нагороди держави, якої нині вже немає на карті світу, але це наша історія, це все те, що здобуто героїчними зусиллями колективу нашого підприємства, усіх, хто з гордістю носили і тепер носять ім'я працівника Кам'янець-Подільського цементного заводу, і це справді наша гордість. Адже головним багатством підприємства були і залишаються люди, які працювали на ньому колись і працюють нині, продовжуючи його славні трудові традиції.

У 1972 р. було прийнято рішення і розроблено проектне завдання на виконання проектних робіт на розширення заводу до шести технологічних ліній і збільшення його потужності з 2,4 млн. до 3,7 млн. т цементу за рік. 19 липня 1972 р. колектив відвантажив перший мільйон тонн цементу.
Виконані в 1974—1975 рр. будівельно-монтажні роботи дали змогу своєчасно здати в експлуатацію п'яту та шосту технологічні лінії.
У серпні 1976 р. було відвантажено першу 10-мільйонну тонну цементу, а 13 січня 1978 р. здано комплекс об'єктів, які полегшили освоєння проектної потужності. Нелегким був шлях цементників. Очолював підприємство в той відповідальний час Іван Федорович Кащеєв, висококваліфікований спеціаліст, колишній міністр цементної промисловості Киргизії, досвідчений керівник і організатор.
У 1987 р. колектив заводу досягнув виробництва 3 703 600 т цементу. Цей рік знаменний і тим, що в грудні відбулася перша конференція трудового колективу, на якій було затверджено Статут і обрано Раду трудового колективу.
В 1988 р. завод випустив 3 786 000 т цементу. Це був рекордний випуск.

З 1 січня 1988 р. набрав чинності „Закон СРСР про державне підприємство", який підприємствам нових умов господарювання надав право вибору форм господарського розрахунку. Кам'янець-Подільський цементний завод став підприємством I моделі господарювання.
Контактная информация
Адрес: 32300, Україна, Хмельницька обл., м. Камя’нець – Подільський, Хмельницьке шосе 1а.

Станция отгрузки: ст.. Гуменці П-ЗЗ, код станції 333007

Телефоны: Голова Правління (03849) 9-01-90
Головний бухгалтер (03849) 9-08-00
Комерційний відділ (03849) 9-09-70
Факс: (факс) 67-2-15, (факс) 6-71-93
E-mail: sales@podcem.com.ua
Сайт: www.podcem.com.ua


Портал «Все для бетона» © 2007-2008 гг.
При использовании материалов сайта, ссылка на портал обязательна.
Rambler's Top100